sobota 3. decembra 2016

Spálňa v novom :)

Dnes Vám ukážem našu spálňu. Čakajú ju v budúcnosti ešte nejaké zmeny, to by som nebola ja :), no na tento čas je to ďalšia miestnosť, s ktorou som už celkom spokojná :). Veľa vecí, ktoré v spálni sú, už poznáte, tak budem písať len o tých nových :).

Prvotne Vám musím napísať, že po tom, ako som umiestnila vešiak, na ktorom visí "dámska garderóba" kolmo na dvere ktoré vedú do spálne z obývačky, sa môj chlap s výčitkou /a pobavením/  v hlase opýtal, pre koho je určená táto "ulička hanby"?!  Vchod sa vďaka takto postavenému vešiaku zdá užší, než by sa zdal, keby tam ten vešiak nebol :DDD Následne, keď prechádzal cez dvere do šatníka popri mojej próbababe :D, ktorej som obliekla starožitné svadobné šaty a "do ruky" som jej dala slnečník, ktorého rúčka trošku vyčnieva, mi vraví: "Tento OŠTEP si sem dala schválne, aby som si oko vypichol?!" :DDDD Tu len moja krátka poznámka: Próbababa má tak meter pädesiat (ako je známe, pred sto rokmi boli ľudia nízki a obzvlášť ženy :DD a parazól by  pri maximálnej neopatrnosti môjho chlapa a súbežne maximálnej zúrivosti mojej próbababy dokázal ohroziť nanajvýš bradavku môjho chlapa, určite však nie oko :DDDDD   Mimochdom, slečinku som s tým parazólom presúvala po celej miestosti a stála, chúďa, asi v každom kúte :) Miesto kde stojí teraz, sa mi javilo z bezpečnostých a samozrejme estetických dôvodov, najvhodnejšie :DDDD
Ďalej by som chcela spomenúť staré dvere za posteľou. Sú to tie, ktoré ste mohli vidieť TU. Išlo o moju ďalšiu "prerábku prerobeného" - keďže dávam prednosť v poslednej dobe "surovejšiemu" a pôvodnému výzoru pred výzorom "cukríkovým" :DDD Zobrala som dláto a z dvier som odstránila sadrové odliatky a časť farby spolu s obrázkom.

Medzi nové veci, ktoré mi robia neskutočnú radosť patrí staručká detská židlička (tzv. papací a kakací):DD, ktorú t. č. okupujú moji mackovia, ale mám v pláne židličke niekedy v budúcnosti dopriať starožitnú panenku-miminko :), ďalší staručký slnečník, klobúková krabica z cylindra, staručký malý drevený trakářek ... ehm, teda po slovensky fúrik :),vytúžená polička, na ktorú som si zavesila staré rukavičky,  nočník s pomněnkami (ďakujem Kami:), stojan na noty, ktorý som dosala na výročie :), staré noty, prútený kufor, klietka, do ktorej som vložila sviečky  a soška, ktorú mám na nočnom stolíku, ako aj toaletná sada na česanie (Eduška, ďakujem), vejár, či pštrosie perá, po ktorých som už dávno túžila a nakoniec sa ku mne tiež dostali :)
Za zmienku ešte určite stojí Jiří (Wolker), ktorého mám tiež od Edky. Smiali sme sa, pretože sme si chceli vzájomne vymeniť pár vecí. Edka býva na Slovensku a ja, ako viete, v Čechách. No a už dlhšie obdobie som mala plagát Jiřího od Edky prisľúbený. A tak, keď sme sa dohadovali na termíne stretnutia a samé sme boli nedočkavé, tak sme nikdy nezabudli spomenúť, že" Jiří VOLÁ DOMŮ" :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Takže Jiří, po návrate zo Slovenka domů :))), vyfasoval slávnostné miesto na stene pri toaletnom stolíku. Tak sa tvárim, že on je akože milenec tej dámy, ktorá sa pri tom stolíku každé ráno upravuje :). Je tam aj jej kresba, zarámovaná hneď pod Jiřím (datovaná rokom 1913) a tak to myslím - časovo - aj celkom ladí :). Jiří sa narodil v marci roku 1900. Jediné, čo ma trochu mýli je tá jeho čarovne krásna tvárička. Nemôžem sa zbaviť pocitu, že takto krásny chlapec, ako to už väčšinou býva, bol určite gay :))))))))))))))))))))))))))))))) (Jiří, odpusť!) :DDDDDDDD 

Ps: túto moju konšpiračnú teóriu podporuje aj informácia, ktorú som našla na internete, tá znie: "Wolkerova matka po pohřbu požádala jeho přítelkyni, aby na památku Jiřího a jeho lásky se vzdala světského života a vstoupila jako řeholnice do kláštera. Toto přání však zůstalo bez kladné odezvy."

(????????!!!!!!!! :DDDDDDDDDDDDD)

Prajem všetkým krásnu nedeľu


Lucia
18 komentárov:

 1. Lucííííí, wow, no to je PECKAAAAAAA, aaaaach, oooooooo, juuuuuuu, jéééééééé, pááááááááni, no .... fííííííha, nádaherááááááá, a ty víš, že jsem to já, že, Luci, Olča

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Olinečka, Olinka!!! :) toľko nádherných citosloviec som nečítala - naposledy možno v nejakej krásnej detskej knižke! :) Veľmi pekne si mi napísala :))) vieš že si u nás vždy vítaná a ja ťa u nás vždy rada vidím :))))
   Lucia

   Odstrániť
 2. Krasne.. Wau.. Nemam sliv vyzera to bozsky. Nadherna spalna

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Ježiši kriste....dokonálé do najmenšej bodky.....nedýcham....

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Daguškáááááááá ďakujéémmm !!! Radosť mááámmmm!!! Ale dýchaj Zlatík, dýchaj!!! Bez dýchania to nejde a ty vieš, že ťa Tvoje dievčence ľúbia a potrebujú!!! :))
   Lucia

   Odstrániť
 4. Wau Luci, si hotova umelkyna, toto ani nepotrebuje komentar ������������

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Renátka, ďakujem krásne za milé slová :). Potešila si ma veľmi :)
   Lucia

   Odstrániť
 5. Teeeeda, toto, hmmmm, stácam slová.....úchvatné :)
  m.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Lucka pri tomto strácam slová, neviem čo napísať, také je to všetko dokonalé,že dovidenia /toto: že dovidenia/ používa môj vnúčik keď chce vyjadriť niečo, na čo nemá slová, hahaha, ani ja nemám M.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. :))))) ten výraz tvojho vnúčika Martulka, ten je proste kúzelný a rozhodla som sa ho používať aj ja!!!! :) Ďakujem krásne za milé slová a srdečne zdravím celú tvoju rodinku :)
   Lucia

   Odstrániť