štvrtok 16. júla 2015

Kvetináč na podstavciPri poslednej návšteve ma moja mamina veľmi potešila – darovala mi drevený kvetináč na nádhernom podstavci. Smiali sa, že hneď ako ho dostanem do rúk – okamžite obelie :D :D :D (nemýlili sa ani trošku :D :D :D).
Podstavec (najmä jeho noha) sa mi nesmierne páčil, ide o krásnu prácu z masívu - vedela som však, že ako kvetináč  sa u nás pravdepodobne neuplatní :D. Použiť som ho chcela ako podstavec – malý stolík do spálne ku krbovej rímse.
A tak som kvetináč vyumývala a celý pretrela troma vrstvami belej farby, v záhyboch opatinovala a trochu prešmirgľovala. Na miesto, kde sa vkladá kvetináč som položila sololitovú dosku vyrezanú do kruhu tak, aby mi ten otvor prekryla a kvetináč – vlastne teraz už stojan J som si pyšne odniesla do spálne – prekryla ho čipkovanou dečkou a položila som naň (po dlhšom zvažovaní :D) svietnik a môj milovaný budík :D.

Všetkým prajem krásny deň

Lucia


 pôvodne:

2 komentáre:

 1. Zaujímavé, nič podobné som ešte nevidela. Ale si si ho krásne upravila :)
  m.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ďakujem Monička :) Takto ten kvetináč využijem určite viac, než by mal slúžiť účelu na ktorý bol pôvodne zhotovený :)))))))
   Želám krásny zvyšok dňa
   Lucia

   Odstrániť