pondelok 19. októbra 2015

Nové propriety (dážnik – resp. slnečník, vejár a klobúk – počasie môže byť nevyspytateľné :DD)Medzi ďalšie novinky, ktoré pribudli v kufri mojej viktoriánskej slečinky patrí:

dáždik/slnečník :) Urobila som jej ho z detského dáždnika, z ktorého som stiahla vrchnú časť (kúpila som taký s priesvitným plastovým vrchom) a zostala mi len „kostra“ – tú som po prebrúsení v časti kde je rúčka a spodná koncová časť pretrela hnedou farbou a následne „ohrdzavela“ a na kostru som následne natiahla látkovú časť – vystrihla som veľký kruh -  (konce som prilepila). Potom som natiahla na dáždnik (teraz už skôr slnečník) čipkovaný háčkovaný okrúhly obrus a ten som k látke po okrajoch prišila. Na šijacom stroji som si ušila „fodričky“ a tie som k okrajom slnečníka prilepila. Celý som ho ešte namočila do čaju – aby z bieleho „svadobného“ bol slnečník „akoby starého vzhľadu“. 

vejár: ten som prerobila z jedného čínskeho :). Tiež mal totiž základ, ktorý som potrebovala – a totiž drevený. Vrchnú farebnú časť som z vejára stiahla, nahradila som ju papierom bielej farby (použila som veľký baliaci papier) a polokruh ktorý som z neho vystrihla som vlepila naspäť medzi drevené časti. Následne som vejár ozdobila čipkami, krajkami, textilnými ružičkami a perličkami.

Klobúk: ten som po kúpe iba trošku vyzdobila ružičkami zo stúh a čipkami.

Všetkým prajem krásny deň

Lucia
pôvodne:

6 komentárov:

 1. Už mi dochádzajú chvályhodné slová :)
  m.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Monička, veľmi krásne ďakujem za milý komentár :)))) Každý jeden ma vždy veľmi poteší :)
   Lucia

   Odstrániť
 2. Proměna slunečníku i věřjíře - prostě geniální!!!!Nádhera!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Milá Elli, veľmi pekne ďakujem a prajem krásny deň :)))) Teším sa z každej návštevy na mojom blogu :)
   Lucia

   Odstrániť
 3. Musím zopakovat to co mončika, docházejí mi slova. Skvělé nápady, skvělá realizace, prostě super!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aničko, mooooc ďakujem, teším sa veľmi, že sa moje vecičky páčia :)
   Lucia

   Odstrániť