nedeľa, 11. októbra 2015

Malé krabičkyPráve som dokončila nové kabátiky pre malé krabičky, ktoré už dosť dlho opatrujem. Okrúhla je kovová, rovnako ako tá väčšia hranatá. Tá menšia hranatá je zas z papiera. Krabičky som oblepila papierom – použila som baliaci papier – doma som mala ešte s motívom francúzskej ľalie. Na tú tretiu krabičku som použila hnedý recyklovaný papier z veľkých obálok. Po nalepení papiera (osvedčilo sa mi lepidlo na decoupage) som krabičky opatinovala a potom prelakovala priesvitným matným lakom. Na záver som nalepila etikety. Ktoré sú tiež trošku šmrncnuté patinou :).

Tú väčšiu krabičku som po nalepení papiera nevedela zavrieť – a tak som po okrajoch nalepila sisalové lano – teraz vrchnák na krabičku pekne „sadne“. Krabičku som opečiatkovala a na vrchnú časť šla tiež etiketa. Rovnako som ju patinovala a pretierala matným lakom. Ako čerešnička na torte slúži úchyt – takže krabička trošku pripomína malý šuplíček :).  Krabičky mi slúžia na odkladanie čajových sviečok, ktorých sa u nás v zime spáli neúrekom :).

Pekný večer praje

Lucia

4 komentáre:

 1. ahoj Lucííí :) ..... waw,waw,waw krabky sú bohovské!!! máš skvelé nápady,len tak dalej :).pozdravujem,papa...jazmínna

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Jazmínka! :) Ďakujem krásne za milý komentár - vždy ma poteší Tvoja návšteva na mojom blogu. Želám všetko dobré a obom nám veľa kreatívnych nápadov! :)))
   Lucia

   Odstrániť
 2. Krásné, také doma hromadim krabičky, děkuji za inspiraci. Lenka T.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Lenka, ďakujem za pochvalu a prajem, nech sa krabičky vydaria :).
   Lucia

   Odstrániť